להרגיש יוקרה עוד לפני שנכנסים הביתה עם דלתות מעוצבות

דלת הכניסה לבית שלנו, היא הרבה יותר מעוד דלת; היא נותנת את הרושם הראשוני מהבית, משפיעה על תחושת הביטחון והפרטיות, ויכולה לשדרג משמעותית את האסתטיקה של החלל החיצוני והפנימי כאחד. לכן, בחירת דלתות מעוצבות בעיקר לכניסה, היא החלטה חשובה הדורשת ידע ומתחשבת בגורמים רבים – הרבה מעבר לאסתטיקה כפי שהיא.

אלמנטים שחשוב לבדוק בעת בחירת דלתות מעוצבות

  • הסגנון המועדף – לא תאמינו כמה רחב הוא עולמן של דלתות מעוצבות עם אין סוף אפשרויות, כולל התאמה אישית. כך, ניתן לבחור דלת בסגנון קלאסי, כפרי, מודרני, עתיק, במגוון צבעים ועוד. המטרה היא לבחור בדגם התואם את אופי הביתה והטעם האישי.
  • חומרי גלם – דלתות עשויות חומרי גלם שונים. הנפוץ ביותר הוא עץ, המעניק לדלת מראה יוקרתי וקלאסי. דלתות אלו עמידות לאורך זמן אך דורשות לא מעט תחזוקה. חומר גלם פופולרי נוסף הוא האלומיניום; קל משקל, עמיד בפני מזג האוויר ודורש תחזוקה מינימלית. לעיצוב ייחודי ניתן לשלב חומרים אלו עם חומרי גלם אחרים וכך ליצור עיצובים יוצאי דופן. למשל, לשלב זכוכיות מעוצבות בדלת, או אלמנטים של פלדה.
  • פונקציונליות – מה המטרה שלכם מהדלת החדשה? האם היא צריכה ליצור בידוד תרמי ואקסוטי? מה לגבי רמת האבטחה והמנעולים? ככל שיהיה לכם מושג נרחב יותר לגבי מטרותיכם, כך תוכלו לבחור את הדלת המדויקת לכם.

טיפים לבחירת דלת כניסה לבית

מנעד המחירים והאפשרויות הוא רחב, כך שחשוב להגדיר תקציב עבור דלתות מעוצבות עוד לפני תחילת החיפושים. כאמור, חשבו גם על הסגנון המועדף עליכם וקחו בחשבון את חומרי הגלם השונים – חלקם יקרים יותר מאחרים. מעל הכל, נסו להבין מהן הדרישות הפונקציונליות שלכם מהדלת.

ייתכן שבסופו של דבר תגלו כי במקום לרכוש דלת קיימת, מומלץ לכם יותר לתכנן דלת משלכם. כך או כך, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום, אשר יוכלו להכווין אתכם אל הדגמים הנכונים לצרכים והדרישות שלכם. כך, לא יהיה צל של ספק שהדלת שתותקן על סף ביתכם תהיה הנכונה לכם.

מעוצבת אך פרקטית

דלתות מעוצבות בכניסה לבית הן כרטיס הביקור של הבית שלכם החוצה. מעבר לכך, עליהן להיות עמידות וחזקות כדי לספק ביטחון ומאידך, גם להיראות טוב. אולי אם נהיה מדויקים יותר, דלתות הכניסה צריכות פשוט לייצג את מי שאתם ואת המסר שאתם מחפשים להעביר.

ואם מרגיש לכם שהענקנו לדלת יותר מידי קרדיט, ובכן, נסו להיזכר בפעם ההיא שהגעתם לבקר בביתו של מכר או קולגה. האלמנט הראשון שראיתם כשהגעתם אליו היה הדלת – מה חשבתם עליה? האם היא גרמה לכם לדמיין כיצד ייראה הבית מבפנים? כמובן שכן! הדלת היא פתח אל עולמו של האדם המתגורר מאחוריה, במלוא מובן המילה. לכן, כדאי להשקיע בה.